بهترین شیوه ها جهت جلوگیری از آرتروز چیست

آرتروز یک بیماری در مفاصل و یا در واقع غضروف هاست. مفاصل مختلف بدن می تواند درگیر این بیماری شود ولی مفاصل زانو و گردن دوتا از شایعترین مفاصلی هستند که در بدن می توانند به این عارضه دچار شوند. یکی از عوامل بسیار مهم در آرتروز تغذیه است، نوع تغذیه در این بیماری بسیار موثر بود، به همین دلیل یک رژیم غدایی صحیح و خوردن ویتامین های لازم بسیار در این خصوص با اهمیت است.

در اینجا به بیان برخی از روش ها و خوراکی های مهم برای جلوگیری از ایجاد و یا تشدید این بیماری خواهیم پرداخت. یکی از موارد بسیار مهم مصرف ویتامین ها و مواد معدنی مهم در این رابطه است. ویتامین و کلسیم موجود در ماست، پنیر، بادام، کشمش ،کلم ها بسیار در این رابطه مهم و ضروری است.

مورد موثر دیگر در این بیماری کاهش وزن و داشتن وزن متعادل است. درست نشستن نیز عامل بسیار مهمی در خصوص بیماری آرتروز است .از جمله موارد مهم و موثر دیگر در این عارضه جنسیت، افزایش سن، نوع فعالیت، برخی بیماری ها، پرهیز از زیاد نشستن و اینگونه عوامل دیگر است که در کاهش و یا جلوگیری از آرتروز بسیار حائز اهمیت است. در صورت ابتلا به این بیماری با مراجعه به موقع به پزشک و متخصص می توان از پیشرفت آن جلوگیری نمود.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com