علائم و عوامل ایجاد آرتروز گردن چیست

عارضه آرتروز گردن در واقع همان ساییدگی مهره های گردن است که این کار باعث فشار آوردن به اعصاب دست ها و پا ها می گردد. این بیماری در بین آقایان شیوع بیشتری دارد. همچنین باید گفت آرتروز گردن با افزایش سن به دلیل تغییرات در دیسک هایی در ستون فقرات گردن وجود دارد، بیشتر بوجود می آید.

از جمله عواملی که باعث ایجاد آرتروزگردن در افراد می گردد غیر از کهولت سن، حرکت های ناگهانی و نامناسب و یا حرکت های شدیدی است که با تغییر وضعیت ناگهانی سر ممکن است بوجود بیاید. همچنین در بین افرادی که زیاد سر خود را در یک حالت به پایین نگه می دارند مانند کارمندان و یا دانشجویان و یا افرادی که به طور مداوم با کامپیوتر کار می کنند، بدلیل خم نگه داشتن سر و گردن به طور طولانی در طول روز باعث ایجاد فشار به مهره های گردن و بوجود آمدن این عارضه خواهد شد.

همچنین عواملی مانند ژنتیک، سیگار کشیدن، اضطراب و افسردگی و کارهای روزانه نیز می تواند از جمله موارد ایجاد این عارضه در افراد باشد. علائمی که می تواند نشانه این بیماری در فرد باشد بی حسی بین شانه و انگشت ها، همچنین میگرن و سردردهایی که به طور مداوم و رایج بروز می کند، سرگیجه داشتن در حین انجام حرکت های سریع، درد و گرفتگی در ناحیه گردن، صدا دادن گردن در حین حرکت دادن آن، محدود شدن دامنه حرکت گردن، همگی از جمله عواملی هستند که می توانند نشانه ایجاد این عارضه در فرد باشند.

با مشاهده هر یک از این علائم و یا شک به ایجاد این عارضه در فرد می بایست با مراجعه سریع به پزشک متخصص جهت تشخیص و درمان و جلوگیری از پیشرفت این بیماری اقدام نمود.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com