علل اصلی افت ناگهانی فشار خون چیست

فشار خون در برخی افراد به طور طبیعی پایین است ولی اگر فشار خون به طور ناگهانی پایین بیاید فرد دچار عوارض و مشکلاتی می شود. فشار خون پایین خود ایجاد مشکلات و مسائل در گردش خون فرد ایجاد می کند که می بایست حتما علت آن مورد بررسی قرار گیرد.

اگر فردی در هنگام انجام فعالیت های روزمره احساس سرگیجه یا تهوع کند و گاهی اوقات تعادل خود را از دست دهد و این اتفاق به طور مکرر برای وی بیافتد، فرد می بایست به پزشک مراجعه نماید و به دنبال راه حل و درمان این مشکل باشد.

دلایل مختلفی برای افت ناگهانی فشار خون وجود دارد که برخی از آن ها را بیان می کنیم. از جمله این دلایل می تواند بارداری باشد. در دوران بارداری رگ خونی افراد به اصطلاح کمی بزرگ می شود و باعث افت فشار خون در افراد می گردد.

بیماری های قلبی هم گاهی باعث اختلال در گردش خون افراد می گردد. کم آبی بدن نیز که به دلایل مختلف از جمله استفاده از برخی داروها و یا ورزش و علت های دیگر نیز می تواند باشد، از جمله مسائلی است که باعث افت ناگهانی فشار خون و کاهش حجم خون در رگ های بدن می شود.

همچنین برخی از مسائل آلرژیک نیز می تواند باعث افت ناگهانی فشار خون در افراد گردد. برخی عفونت های خونی نیز می تواند باعث ایجاد این عارضه در افراد گردد. همین طور مصرف الکل ، کمبود ویتامین B12 ، التهاب برخی اندام ها در بدن و استفاده از برخی داروها نیز از عوامل ایجاد کم خونی می توانند باشند. در هر حال با مشاهده این عارضه در بدن باید در اسرع وقت به پزشک متخصص جهت درمان مراجعه نمود تا جلوی هرگونه آسیب جدی گرفته شود.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com