آیا انجام لیزر مو در دوران بارداری خطرناک است

آیا انجام لیزر مو در دوران بارداری خطرناک است

استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد یکی از رایج ترین شیوه های انجام حذف موهای زائد محسوب می گردد. از مهمترین مزایای این روش علاوه بر اثربخشی بالای آن بدون عارضه بودن این شیوه نیز می باشد. البته رعایت برخی نکات در انجام لیزر مو و همچنین انجام برخی مراقبت های پوستی بعد از انجام لیزر برای جلوگیری از آسیب های احتمالی ضروری است.

در خصوص استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد در دوران بارداری باید گفت اگرچه هیچ تحقیقات علمی به طور دقیق و کامل آسیب رساندن آن را به بدن در این دوران تایید نکرده است. ولی بدلیل حساس بودن افراد در این دوران و همچنین ایجاد برخی تداخل های هورمونی در بدن فرد بهتر است از این شیوه در این بازه زمانی استفاده  نگردد. در واقع می توان گفت به توصیه اکثر پزشکان بهتر است در دوران بارداری جانب احتیاط را رعایت نمود و انجام لیزر را تا بعد از این دوران به تعویق انداخت. البته در هر زمان استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد استاندارد که دارای تاییدیه های لازم از وزارت بهداشت و درمان را دارا هستند نباید فراموش نمود.

منبع و ماخذ : www.pishro-teb.com

پست بعدی

بهترین زمان و فصل جهت انجام لیزر مو چه زمانی است

ی اسفند 6 , 1402
به کاربردن دستگاه های لیزر موهای زائد با توجه به مزایای قابل توجه آن از محبوب ترین شیوه های حذف موهای زائد محسوب می گردد. اثربخشی مناسب این شیوه در کنار بدون درد و عارضه بودن آن و عدم نیاز به تکرار مجدد در یک بازه زمانی کوتاه نیز از […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها