آیا می توان در دوران بارداری از دستگاه لیزر موهای زائد استفاده نمود

آیا می توان در دوران بارداری از دستگاه لیزر موهای زائد استفاده نمود

امروزه استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد برای بسیاری از افراد محبوب ترین شیوه محسوب می گردد. از علت های مورد استقبال قرار گرفتن این شیوه در اکثر کشورهای دنیا را می توان بدون عارضه بودن این روش، اثربخشی بالای این شیوه، عدم نیاز به تکرار مجدد در بازه زمانی کوتاه می باشد. به همین علت اکثر افرادی که از این شیوه یعنی استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد برای این منظور استفاده کرده اند تمایل به استفاده مجدد آن برای حذف موهای زائد نواحی های مورد نظر در بدن را دارند.

همانگونه که بیان شد یکی از بارزترین مزایای استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد بدون عارضه بودن آن می باشد، در واقع می توان گفت رعایت برخی نکات در خصوص انجام لیزر موهای زائد قبل و بعد از آن بسیار مهم و ضروری می باشد. از جمله این نکات به طور مثال عدم استفاده از روش های مختلف جهت برنزه کردن پوست و یا سولاریم در یک فاصله زمانی مناسب در قبل و بعد از لیزر می باشد. ولی درخصوص عوارض استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد در زمان بارداری مطالب و نکات و نظرات مختلفی وجود دارد که برخی از آنها حاکی از خطرات آن و در واقع عدم استفاده از لیزر موهای زائد در زمان بارداری است و برخی دیگر از بدون عارضه بودن اینکار صحبت به میان می آورند. اما نباید فراموش کرد که با توجه به شرایط حساس بانوان در این دوران و همچنین تفاوت در شرایط هورمونی بدن آنها، بهتر است ریسک استفاده از لیزر موهای زائد را در این دوران را نپذیرفت، علی رغم این نکته که هیچ مطلب و تحقیقات به اثبات رسیده ای در خصوص ضرر ناشی از اینکار در هیچ کتاب و مجله معتبر به چاپ و تایید نرسیده است. در واقع بهتر است اینگونه بیا ن کنیم که همواره باید در اینگونه شرایط جانب احتیاط را مد نظر داشت و از دستگاه لیزر موهای زائد جهت حذف موهای زائد استفاده نگردد.

منبع و ماخذ : www.pishro-teb.com

پست بعدی

جدیدترین دستگاه های لیزر الکساندرایت کدامند

چ اردیبهشت 6 , 1402
استفاده از دستگاه های لیزر مو جهت حذف موهای زائد امروزه یکی از بهترین و پرطرفدراترین شیوه محسوب می گردد. علت اصلی این محبوبیت عدم نیاز به تکرار مجدد آن در یک بازه زمانی کوتاه و همچنین اثربخشی بسیار بالای این روش به دور از مشکلات شیوه های سنتی مانند […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها