بهترین روش جهت کاهش سردردهای میگرنی چیست

بهترین روش جهت کاهش سردردهای میگرنی چیست

سردردهای میگرنی یکی از آزاردهنده ترین مسائلی است که برخی اوقات افراد دچار آن می شوند. دلیل اصلی آن ایجاد تداخل در کارهای اصلی افراد می باشد و متاسفانه آمار این مشکل در کشور ما نسبت به آمار جهانی آن بالاتر است. این نوع سردرد در خانم ها بیشتر از آقایان رایج است، بگونه ای که خانم ها، ۴ برابر بیشتر از آقایان با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. البته این نوع سردردها در خانوم ها نباید با سردردهای ناشی از بارداری و پس از آن اشتباه گرفته شود. زیرا این سردردها معمولا مربوط به دوران بسیار کوتاهی و نهایتا به چند هفته قبل و یا بعد از زایمان محدود می شوند. یکی از بهترین شیوه ها جهت کاهش و یا کنترل سردردهای میگرنی در واقع ریشه یابی آن و یافتن عوامل به وجود آورنده و یا تشدید کننده آن است، که در بسیاری از اوقات در افراد مختلف گوناگون می باشد. بهتر است هر فردی که دارای این عارضه می باشد از آنها مطلع باشد.

در اینجا به بیان برخی از راه حل های رایج برای بهبود و یا کاهش سردردهای میگرنی خواهیم پرداخت. به طور مثال یک نکته بسیار مهم در این خصوص می تواند توجه به این مسئله باشد که در این شرایط می بایست فشار را روی پوست سر خود کاهش داد به این مفهوم که اگر موهای خود را با کش سر به محکمی بسته اید یا آن را باز نمایید و یا شل تر ببندید. اکثر افرادی که سردرد میگرنی دارند به نور حساس هستند. بنابراین یکی از راه حل های منطقی برای کنترل این مسئله کاهش نور و سروصداهای اطراف می باشد، که در بهبود سریع تر سردرد به فرد کمک بسزایی می نماید. نکته دیگری که حائز اهمیت نیز می باشد، جلوگیری از کم آبی بدن است. تحقیقات نشان داده است که کم آبی یکی از نکاتی است که می تواند باعث تشدید و یا حتی بروز سردردهای میگرنی باشد. همچنین بد نیست بدانید، استفاده از ماساژ اطراف سر به طور صحیح و آهسته بسیار برای این مسئله تسکین آفرین است.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

دلایل اصلی ایجاد چاقی در کودکان چیست

ی خرداد 30 , 1400
چاقی کوکان یکی از مهمترین مسائلی است که نیاز به بررسی از طریق والدین دارد. زیرا چاقی کودکان عوارض زیادی مثل دیابت، فشار خون و یا چربی یا کلسترول بالا را به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر نیز می تواند یکی از عوامل افسردگی در سنین بالاتر باشد. در […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها