بهترین روش ها برای جلوگیری از ایجاد جوش کدامند

بهترین روش ها برای جلوگیری از ایجاد جوش کدامند

ایجاد جوش بر روی پوست مسئله طبیعی است که تقریبا تمامی افراد آن را تجربه کرده اند. اما وجود جوش بر روی پوست موجب از بین بردن زیبایی صورت می گردد و روی ظاهر تاثیر بسزایی دارند. به همین علت تمامی افراد به دنبال استفاده از راه هایی برای جلوگیری از ایجاد جوش و یا در واقع کاهش به وجود آمدن آنها بر روی پوست خود هستند. علت بروز این عارضه به عوامل بسیار مختلفی از جمله ژنتیک و ارث، در هم ریختن هورمون های بدن، نوع تغذیه، استفاده برخی داروها، شرایط محیطی و آب و هوایی بستگی دارد. به همین علت برای جلوگیری و یا کاهش ایجاد جوش می بایست نکات زیادی را رعایت نمود تا تاثیر مثبتی در این مسئله داشته باشد.

شستن مرتب پوست یکی از مسائل مهم در حل این مشکل می تواند محسوب گردد. همچنین به کار بردن کرم های مناسب با توجه به شرایط پوستی نیز می تواند در این مسئله بسیار کمک کننده باشد. نکته مهم دیگر پاک کردن آرایش از روی پوست قبل از استراحت و خوابیدن می باشد، زیرا متندن مواد آرایشی با توجه به چربی و جذب آلودگی می تواند بر روی این مسئله تاثیر بسزایی داشته باشد. شستشوی مداوم روبالشتی و حوله نیز از نکات قابل توجه دیگر در این مسئله می باشد. همچنین پرهیز از اصلاح پوست صورت با تیغ و همچنین پرهیز از استفاده از داروهایی مانند کورتون می تواند در کنترل و کاهش ایجاد جوش تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

علت تیرگی پوست در نواحی مانند زانو و آرنج چیست

چ آذر 22 , 1402
به وجود آمدن تیرگی در نواحی از بدن مانند آرنج و زانو و یا کشاله ران مسئله رایجی است که برای بسیاری از افراد وجود دارد. البته بهتر است اینطور بیان شود که این مسئله بسیار رایج و طبیعی است و برای بیشتر افراد اتفاق خواهد افتاد. وجود تیرگی در […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها