بهترین روش ها برای حفظ سلامت پوست چیست

بهترین روش ها برای حفظ سلامت پوست چیست

داشتن پوستی سالم و شفاف از جمله نکات بسیار مهم در ظاهر افراد می باشد. رعایت برخی نکات در شیوه و سبک زندگی یکی از مهمترین نکات در طولانی مدت برای حفظ سلامت پوست می باشد. مسئله مهم در این مورد رعایت اکثر این نکات به طور همزمان می باشد زیرا عدم رعایت برخی از این مسائل در اثربخشی روش های دیگر نیز موثر بوده و درواقع باید گفت که تاثیر مثبت آنها را نیز کاهش می دهد.

محافظت از پوست در برابر نور خورشید یکی از مهمترین مسائل می باشد. برای اینکار حتما از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده نمایید. همچنین به طور مثال اگر به فعالیت و حتی شنا کردن در محیط باز به طور طولانی می پردازید هر چند ساعت حتما کرم خود را تمدید نمایید. نکته مهم دیگر عدم استفاده از سیگار می باشد. زیرا کشیدن سیگار موجب می گردد تا رگ های خون رسانی به سطح پوست تنگ تر گردد. یکی از علل تیره شدن پوست افراد سیگاری نیز همین مورد می باشد. داشتن تغذیه سالم و استفاده از سبزیجات، پروتئین، حبوبات و میوه ها به طور منظم و کامل در داشتن پوستی سالم بسیار موثر است. ورزش کردن و داشتن تحرک های سالم موجب شادابی در پوست خواهد شد. همچنین نکته مهم دیگر کلاژن سازی پوست است. با افزایش سن تولید کلاژن در پوست کاهش یافته و این اتفاق موجب ایجاد چین و چروک در پوست خواهد شد. استفاده از کرم ویتامین A‌ و همچنین استفاده از برخی داروهای تقویتی البته حتما با تجویز پزشک متخصص می تواند در این خصوص کمک خوبی نماید.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

 

پست بعدی

ساده ترین و بهترین روش های محافظت از پوست خشک چیست

پ آبان 25 , 1402
یکی از مشکلاتی که برای برخی از افراد وجود دارد داشتن پوست خشک است. در مواردی که فرد دارای پوست خشک و یا چرب می باشد حتما بهتر است به رعایت نکات مهم برای حفاظت از پوست خود بپردازد. اینکار موجب گردیده تا در طولانی مدت فرد دچار مشکلات زیادی […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها