بهترین شیوه ها جهت جلوگیری از آرتروز چیست

بهترین شیوه ها جهت جلوگیری از آرتروز چیست

آرتروز یک بیماری در مفاصل و یا در واقع غضروف هاست. مفاصل مختلف بدن می تواند درگیر این بیماری شود ولی مفاصل زانو و گردن دوتا از شایعترین مفاصلی هستند که در بدن می توانند به این عارضه دچار شوند. یکی از عوامل بسیار مهم در آرتروز تغذیه است، نوع تغذیه در این بیماری بسیار موثر بود، به همین دلیل یک رژیم غدایی صحیح و خوردن ویتامین های لازم بسیار در این خصوص با اهمیت است.

در اینجا به بیان برخی از روش ها و خوراکی های مهم برای جلوگیری از ایجاد و یا تشدید این بیماری خواهیم پرداخت. یکی از موارد بسیار مهم مصرف ویتامین ها و مواد معدنی مهم در این رابطه است. ویتامین و کلسیم موجود در ماست، پنیر، بادام، کشمش ،کلم ها بسیار در این رابطه مهم و ضروری است.

مورد موثر دیگر در این بیماری کاهش وزن و داشتن وزن متعادل است. درست نشستن نیز عامل بسیار مهمی در خصوص بیماری آرتروز است .از جمله موارد مهم و موثر دیگر در این عارضه جنسیت، افزایش سن، نوع فعالیت، برخی بیماری ها، پرهیز از زیاد نشستن و اینگونه عوامل دیگر است که در کاهش و یا جلوگیری از آرتروز بسیار حائز اهمیت است. در صورت ابتلا به این بیماری با مراجعه به موقع به پزشک و متخصص می توان از پیشرفت آن جلوگیری نمود.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

علائم و عوامل ایجاد آرتروز گردن چیست

چ شهریور 19 , 1399
عارضه آرتروز گردن در واقع همان ساییدگی مهره های گردن است که این کار باعث فشار آوردن به اعصاب دست ها و پا ها می گردد. این بیماری در بین آقایان شیوع بیشتری دارد. همچنین باید گفت آرتروز گردن با افزایش سن به دلیل تغییرات در دیسک هایی در ستون […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها