تاثیر آب و هوا بر سلامتی جسم و روح افراد چیست

تاثیر آب و هوا بر سلامتی جسم و روح افراد چیست

تحقیقات و پژوهش های بسیاری حاکی از آن هستند که تغییرات و شرایط آب و هوایی بر رفتارها و اخلاق و سلامت جسم و روح افراد به طور مستقیم تاثیر گذار می باشد. شرایط اقلیمی آب و هوایی به میزان قابل توجهی به احساس آرامش و حتی خلق و خوی برخورد افراد با دیگران و اطرافیان موثر می باشد. البته باید گفت که در بسیاری از موارد آب و هوای غیر مساعد و شرایط جوی نامناسب بر رفتارها و خلق و خوی بد افراد تاثیر گذار است، بدین مفهوم که باعث به هم ریختگی در رفتار خواهد شد ولی در حالی که شرایط جوی مساعد تاثیر مثبت بسزایی در رفتار و روحیه مساعد و خوب بسیاری از افراد نمی گذارد. اما در خصوص سلامتی جسم باید گفت که آب و هوا و شرایط جوی مساعد تاثیر مستقیم و بسیار زیادی بر آن خواهد داشت.

به طور مثال هنگامیکه هوا خنک تر باشد معمولا خواب افراد با آرامش و آسایش بیشتری است. در واقع دمای هوای مناسب برای خواب برای اکثر افراد دمای بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد می باشد. یا به طور مثال شدت افسردگی در برخی افراد با تغییر فصل متفاوت است، معمولا در بسیاری از افراد که دچار افسردگی هستند در فصل زمستان و پاییز شدت آن افزایش یافته و محققان دلیل آن را میزان نور خورشید و تاثیر آن بر خلق و خوی افراد می دانند. همچنین برخی از تحقیقات جدید ثابت کرده است که آلودگی هوا می تواند بر افزایش بروز فراموشی به خصوص در افراد با سنین بالا تاثیر بسزایی داشته باشد. همچنین این عارضه یعنی وجود هوای آلوده باعث تشدید نارسایی های قلبی و همچنین می تواند ضمینه ساز عفونت های ادراری نیز باشد. بنابراین همانگونه که بیان شد شرایط آب و هوایی از جوانب بسیاری می تواند بر کیفیت زندگی افراد هم از نظر جسمی و هم از ابعاد فکری و روحی تاثیر گذار باشد.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

نکات مهم برای انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد مناسب چیست

د مهر 5 , 1400
امروزه یکی از موثرترین و پرطرفدارترین شیوه جهت حذف موهای زائد استفاده از دستگاه های لیزر می باشد. بنابراین مراکز و کلینیک های بسیاری برای تهیه و استفاده از این دستگاه ها اقدام به خرید می نمایند. ولی نکته مهم در این خصوص که بسیار حائز اهمیت است یافتن دستگاهی […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها