تفاوت دستگاه های لیزر موهای زائد در چیست

تفاوت دستگاه های لیزر موهای زائد در چیست

استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد امروزه تا حد بسیار قابل توجهی مورد اسقبال قرار گرفته است. از جمله دلایل این محبوبیت بدون عارضه بودن این شیوه در کنار نتیجه بخشی بسیار بالای این روش و همچنین عدم نیاز به تکرار مجدد آن در یک بازه زمانی کوتاه می باشد. به همین دلیل دستگاه های بسیاری با پیشرفت تکنولوژی به عنوان دستگاه های حذف موهای زائد ساخته شده است. از جمله معروف ترین این دستگاه ها گروه لیزر دایودها و همچنین گروه دستگاه های لیزر الکساندرایت می باشند.

تفاوت این دوگروه در ساختار دستگاه ها به این مفهوم است که اشعه لیزر در دستگاه لیزر الکساندرایت توسط منبع نوری جامد تامین می گردد. و همچنین نور لیزر در دستگاه الکساندرایت دارای طول موج ۷۵۵ نانومتر بوده ولی در دستگاه لیزر دایود نور لیزر دارای مقدار ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر می باشد. در واقع باید گفت هر دوی این گروه دستگاه ها دارای عملکرد مناسبی در حذف موهای زائد دارند ولی شیوه عملکرد آنها از نظر ساختاری متفاوت بوده و نکته بسیار مهم در این خصوص استفاده از دستگاه های لیزر با کیفیت بالا و ساختار مناسب می باشد. متاسفاده برخی دستگاه های لیزر تولید شده توسط شرکت های غیر معتبر دارای عملکرد موثر و صحیح نبوده و نتیجه بخشی خوبی ندارند و حتی در برخی موارد موجب آسیب هایی هر چند محدود به نواحی تحت درمان نیز شده است. از جمله بهترین دستگاه های لیزر دایود می توان به دستگاه لیزر ویکینی، لیزر دایود رازولیزر و دستگاه لیزر دایود اپیلیا اشاره نمود و همچنین در خصوص دستگاه های لیزر الکساندرایت می توان به دستگاه الکساندرایت نابلین، لیزر الکساندرایت نابلکس، لیزر الکساندرایت کندلا اصلی و لیزر الکساندرایت پنتو اشاره نمود.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

انواع دستگاه های جوانسازی پوست کدامند

چ خرداد 17 , 1402
استفاده از روش های مختلف جهت جوانسازی پوست یکی از مهمترین مسائلی است که بسیاری از افراد به خصوص بانوان به آن اهمیت زیادی می دهند. زیرا شاداب بودن پوست و جلوگیری از پیری زودرس بسیار در ظاهر افراد حائز اهمیت است. به همین دلیل استفاده از روش های مختلف […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها