تفاوت لیزر الکساندرایت کندلا و لیزر الکساندرایت نابلکس

تفاوت لیزر کندلا و نابلکس

تفاوت لیزر الکساندرایت کندلا و لیزر الکساندرایت نابلکس ؟

تفاوت لیزر کندلا و نابلکس چیست ، تفاوت دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا و لیزر الکساندرایت نابلکس ، مقایسه لیزر کندلا Candela و لیزر نابلکس Noblex ، دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا Candela Alexandrite Laser و دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser ، مزایای لیزر کندلا و لیزر نابلکس ، بهترین دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite کدام است ، خرید و فروش دستگاه لیزر الکساندرایت حذف موهای زائد ، شناخت تفاوت انواع دستگاه لیزر الکساندرایت آمریکایی و کره ای و اروپایی :

در این بخش قصد داریم به شما مخاطبان گرامی تفاوت و مقایسه بین دو دستگاه لیزر بسیار قدرتمند و محبوب یعنی لیزر الکساندرایت کندلا Candela Alexandrite Laser و لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser بپردازیم . قبل از هر چیزی باید کمی در خصوص تاریخچه و تکنولوژی و خصوصیات فنی لیزرهای الکساندرایت بدانیم .

تکنولوژی لیزر الکساندرایت Alexandrite Laser چیست ؟

دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite Laser از سورس و عنصری گرانبها به نام کریزوبریل ساخته میشود ، این عنصر از خانواده سنگهای قیمتی و جواهرات بوده که بسیار نایاب تر از سنگ الماس است . برای لیزر الکساندرایت از این عنصر با خلوص بسیار بالایی استفاده میگردد تا بتواند در انتقال طیف نوری بدون شکست و انکسار عمل نماید ، خالص کردن این سنگ گرانبها در لابراتورهای مجهزی و با استفاده از تجهیزات خاصی صورت میگیرد بطوری که ارزش هر قطعه خلوص یافته کانی کریزوبریل یا سنگ الکساندرایت تا ۱۰۰۰ برابر عنصر معمولی آن ارزش می یابد .

لیزرهای الکساندرایت از خانواده لیزرهای جامد با طول موج بلند بوده و محدوده نوری آنها در طیف مرئی و عموما به رنگهای سبز و یاقوتی طبقه بندی میشوند . لیزرهای الکساندرایت که با سورس الکس ساخته میشوند دارای بالاترین میزان جذب در ملانین را داشته و ضریب جذب این لیزر از همه لیزرهای دیگری که تاکنون در دنیا ساخته شده است بالاتر می باشد . این توانایی باعث شده است که لیزرهای الکساندرایت Alexandrite Laser هم برای طیف موهای نازک و هم موهای ضخیم گزینه بسیار مناسبی به حساب آیند و همچنین بر روی انواع تیپ های پوستی ۱ تا ۵ قابل استفاده گردند .

بهترین لیزرهای الکساندرایت Alexandrite Laser در دنیا کدامها هستند ؟

در حال حاضر بهترین و معتبرترین دستگاه های لیزر الکساندرایت که در جهان مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از :

لیزر الکساندرایت کندلا Candela Alexandrite Laser
لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser
لیزر الکساندرایت لوترونیک Lutronic alexandrite laser
لیزر الکساندرایت دکا Deka Alexandrite Laser
لیزر الکساندرایت آپوچی Apogee alexandrite laser
لیزر الکساندرایت بایوس Bios alexandrite laser
لیزر الکساندرایت موتوس Motus alexandrite Laser
لیزر الکساندرایت اوریون Orion alexandrite laser

این دستگاهها در بسیاری از جهات دارای شباهت و اشتراکات زیادی با یکدیگر هستند و از جهاتی هم با همدیگر متفاوت می باشند ، اما همگی آنها لیزرهای الکساندرایت واقعی و دارای لیزر سورس های الکس میباشند . ( لیزرهای دایودی با طول موج الکس از این طبقه بندی مجزا هستند زیرا لیزرهای دایودی دارای سورس لیزر نیمه هادی بودی و از اساس با لیزرهای الکساندرایت جامد متفاوت می باشند و لذا در خصوص دایود لیزرها باید در دسته بندی خودش بررسی لازم را انجام داد ) .

حالا که تا اینجا شناخت کلی نسبت به دستگاههای لیزر الکساندرایت پیدا کردیم حال به مقایسه دو مورد از بهترین دستگاههای لیزر الکساندرایت که در ایران مورد استفاده و استقبال عموم قرار دارند میپردازیم ، یعنی دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Alexandrite Laser Noblex و دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا Alexandrite Laser Candela :

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا Candela دارای چه تکنولوژی می باشد ؟

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا Candela Alexandrite Laser یک لیزر الکساندرایت ساخت آمریکا می باشد ، این لیزر امروزه با نام GentleMax  هم شناخته میشود ، کمپانی سازنده این دستگاه کمپانی کندلا می باشد . در این دستگاه از لامپهای محرک راد آمریکایی استفاده میگردد .

در نسلهای جدید لیزر الکساندرایت کندلا Candela محدودیت تیپ پوستی برداشته شده و این لیزر میتواند صرفا با هندپیس تخصصی الکساندرایت ۷۵۵ نانومتری خود و بدون نیاز به کمک از لیزرهای خانواده ان دی یاگ ۱۰۶۴ نانومتری بر روی پنج تیپ پوستی مختلف اثر درمانی لازم را داشته باشد . از لیزر الکساندرایت کندلا علاوه بر درمان موهای زائد میتوان برای درمان برخی از ضایعات عروقی مانند روزاسه و یا برخی از ضایعات پیگمانته و ملاسماها استفاده نمود .

لیزر الکساندرایت کندلا Candela Alexandrite Laser دارای استانداردهای کیفی بسیار معتبر جهانی همچون FDA آمریکا و CE اروپا  و استاندارد بین المللی کیفیت تجهیزات پزشکی  ISO 13485و استاندارد تولید در شرایط عالی GMP می باشد .

سیستم خنک کننده یا کولینگ در دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا از نوع Dynamic Cooling Device یا همان کولینگ گاز می باشد که بالاترین میزان خنک کنندگی در سطح پوست را داشته و نسبت به کولینگ های تماسی Contact Cooling و یا سیستمهای دمنده هوای خنک Air Cooling از ایمنی و امنیت بسیار بالایی برای بیماران برخوردار بوده و کاهش شدید ریسک سوختگی و درد را به همراه دارد .

لیزر الکساندرایت کندلا Candela دارای پهنای پالس کوتاه تا ۱۰۰ هزارم ثانیه و انرژی پالس ۵۳ ژول بر سانتیمتر مربع و سرعت فرکانس ۱۰ هرتز می باشد ، همچنین لیزر الکساندرایت کندلا دارای اسپات سایزهای ۶ تا ۱۸ میل می باشد .

در لیزرهای الکساندرایت کندلا امکان اضافه کردن کولینگ هوا یا همان Air Cooling جهت صرفه جویی در مصرف کولینگ گاز میسر می باشد و یا میتوان همزمان از ترکیب کولینگ گاز و هوا بر روی پوست استفاده نمود .

پروتکل درمانی برای لیزرهای الکساندرایت کندلا حدود ۴ تا ۶ جلسه بوده و فواصل درمانی هم بین ۴ هفته در بالاتنه و ۸ هفته در پایین تنه متغییر می باشد . لیزر الکساندرایت کندلا Candela به مانند سایر لیزرهای الکساندرایت دارای بیشترین میزان ماندگاری در درمان و کمترین میزان بازگشت مو می باشد .

لیزر الکساندرایت کندلا دارای سیستم عیب یاب هوشمند بوده و دارای سنسور کنترل دمای هندپیس برای جلوگیری از داغ شدن قطعات و وقفه در حین درمان می باشد . خدمات پس از فروش و تامین قطعات این برند در ایران با توجه به مسئله تحریمهای وزارت خزانه داری آمریکا و عدم ارتباط تجاری مستقیم بین ایران و ایالات متحده آمریکا معمولا با وقفه بیشتری نسبت به لیزرهای الکسانداریت اروپایی و کره ای همراه است همچنین تهیه قطعات جایگزین این دستگاه در بازار آزاد و خارج از نمایندگی اصلی عموما به دلیل کمیاب بودن قطعات در ایران بسیار سخت و با قیمت تمام شده گزاف همراه خواهد بود .

متاسفانه دیده شده برخی از شرکتهای چینی نسبت به ساخت لیزر تقلبی کندلا نیز اقدام کرده اند که اصطلاحا به آنها لیزرهای طرح کندلا میگویند و لذا خریداران اینگونه تجهیزات باید در هنگام تهیه این قبیل دستگاهها دقت لازم را داشته باشند تا دستگاه را از نمایندگان رسمی در ایران و با مجوز اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت تهیه نمایند .

حداکثر عمر مفید برای دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا Candela Alexandrite Laser در صورت نگهداری اصولی و تامین و تعویض به موقع قطعات و استفاده از قطعات اورجینال و غیر تقلبی معمولا حدود ۱۰ تا ۱۲ سال می باشد .

دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex دارای چه تکنولوژی می باشد ؟

دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser یک لیزر الکساندرایت ساخت کره جنوبی و دارای قطعات آمریکایی می باشد ، کمپانی سازنده این دستگاه کمپانی قدرتمند و بسیار خوشنام فاین مک می باشد . در این دستگاه از لامپهای محرک راد آمریکایی استفاده میگردد .

لازم به توضیح است که عمر مفید لامپ های محرک راد در اکثر لیزرهای الکساندرایت حدود ۱ میلیون شات است و چنانچه از این مقدار بیشتر استفاده گردد ، چنانچه دیده شده تا بعضا ۵ میلیون شات هم از آنها استفاده میشود ، احتمال اینکه این لامپها اثر خود را از دست داده و ضعیف شده و انرژی درمانی این سیستمها کاهش یابد وجود خواهد داشت . یکی از دلایلی که برخی از مراجعه کنندگان به مراکز لیزر اعلام میکنند که از الکساندرایت لیزرها نتیجه درمانی دلخواه را دریافت نکرده اند بدلیل عدم تعویض به موقع این قطعه میباشد .

در دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex محدودیت تیپ پوستی وجود نداشته و این لیزر میتواند صرفا با هندپیس تخصصی الکساندرایت ۷۵۵ نانومتری خود و بدون نیاز به کمک از لیزرهای خانواده ان دی یاگ ۱۰۶۴ نانومتری بر روی پنج تیپ پوستی مختلف اثر درمانی لازم را داشته باشد . از لیزر الکساندرایت نابلکس علاوه بر درمان موهای زائد میتوان برای درمان برخی از ضایعات عروقی مانند روزاسه و یا برخی از ضایعات پیگمانته و ملاسماها و جوانسازی پوست نیز استفاده نمود . لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex تنها لیزر الکساندرایت حال حاضر در جهان می باشد که مجهز به هندپیس فراکشنال بوده و میتواند پروتکل های جوانسازی پوست را هم به خوبی انجام دهد .

دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser دارای استانداردهای کیفی معتبر جهانی همچون FDA آمریکا و CE اروپا  و استاندارد بین المللی کیفیت تجهیزات پزشکی  ISO 13485و استاندارد تولید در شرایط عالی GMP می باشد .

سیستم خنک کننده یا کولینگ در دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex  از نوع RCS Cooling System  یا همان کولینگ گاز می باشد که بالاترین میزان خنک کنندگی تا منفی ۲۰ درجه سانتیگراد در سطح پوست را داشته و نسبت به کولینگ های تماسی Contact Cooling و یا سیستمهای دمنده هوای خنک Air Cooling از ایمنی و امنیت بسیار بالایی برای بیماران برخوردار بوده و کاهش شدید ریسک سوختگی و درد را به همراه دارد .

لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex دارای پهنای پالس کوتاه تا ۳۰۰ هزارم ثانیه و انرژی پالس بالای ۷۰ ژول بر سانتیمتر مربع و سرعت فرکانس ۱۰ هرتز می باشد ، همچنین لیزر الکساندرایت نابلکس دارای اسپات سایزهای ۲ تا ۲۰ میل می باشد .

در لیزرهای الکساندرایت نابلکس امکان اضافه کردن کولینگ هوا یا همان Air Cooling جهت صرفه جویی در مصرف کولینگ گاز میسر می باشد و یا میتوان همزمان از ترکیب کولینگ گاز و هوا بر روی پوست استفاده نمود . از دیگر مزایای لیزرهای الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser داشتن سری های یکبار مصرف مخصوص هر بیمار می باشد که باعث میشود از انتقال بیماری های واگیر و ویروسی از طریق دستگاه جلوگیری نماید .

پروتکل درمانی برای لیزرهای الکساندرایت نابلکس Noblex حدود ۴ تا ۶ جلسه بوده و فواصل درمانی هم بین ۴ هفته در بالاتنه و ۸ هفته در پایین تنه متغییر می باشد . لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex به مانند سایر لیزرهای الکساندرایت دارای بیشترین میزان ماندگاری در درمان و کمترین میزان بازگشت مو می باشد .

لیزر الکساندرایت نابلکس دارای سیستم عیب یاب هوشمند بوده و دارای سنسور کنترل دمای هندپیس برای جلوگیری از داغ شدن قطعات و وقفه در حین درمان می باشد . خدمات پس از فروش و تامین قطعات این برند در ایران خوشبختانه بدلیل مراوادات خوب تجاری بین کشور کره و جمهوری اسلامی ایران به روز بوده و تامین قطعات و سرویس و نگهداری آن بدون هیچگونه معطلی و وقفه در ایران توسط نمایندگی انحصاری کمپانی انجام میپذیرد همچنین هزینه تعمیرات و کالیبراسیون و قطعات اصلی این دستگاه نیز نسبت به نمونه های اروپایی و آمریکایی آن بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد .

حداکثر عمر مفید برای دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser در صورت نگهداری اصولی و تامین و تعویض به موقع قطعات و استفاده از قطعات اورجینال معمولا حدود ۱۰ تا ۱۲ سال می باشد .

با مقایسه بین این دو لیزر قدرتمند همانطور که مشاهده میفرمایید لیزرهای الکساندرایت نابلکس Alexandrite Laser Noblex همانند نمونه آمریکایی کندلا Alexandrite Laser candela ، دارای مشخصات فنی به روز می باشد و تمامی استانداردهای کیفی بین المللی و داخلی را که لیزرهای آمریکایی موفق به دریافت آن شده اند را نیز کسب نموده است ، همچنین قیمت تمام شده مناسب و خدمات پس از فروش به روز و قدرتمند آن باعث گردیده است که مراکز درمانی بدون نگرانی از پشتیبانی و هزینه های بالای تعمیرات بتوانند از این سیستم برای درمان مراجعه کنندگان خود استفاده نمایند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد مشاوره و فروش شرکت پیشرو طب پرشیا تماس حاصل فرمایید . خرید بصورت نقد و اقساط میسر بوده و ارسال تجهیزات به سراسر ایران با ارایه گارانتی و آموزش اپراتوری رایگان و خدمات بعد از فروش امکان پذیر می باشد .تلفن تماس با واحد مشاوره و فروش مهندسی پزشکی پیشرو طب پرشیا : ۰۲۱.۸۶۰۲۸۴۰۹ – ۰۲۱.۸۶۰۲۹۳۷۸

 

پست بعدی

بهترین و مناسب ترین دستگاه های جوانسازی کدامند

ج دی 1 , 1402
دارا بودن پوستی صاف و شفاف از جمله مسائلی است که برای اکثر افراد به خصوص بانوان بسیار حائز اهمیت است. حفظ و نگهداری از پوست به شیوه های مختلفی امکان پذیر است. از جمله استفاده از انواع کرم های پوستی با توجه به نوع پوست، استفاده از انواع ماسک […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها