جلوگیری از بثورات پوستی در صورت نوزادان چگونه است

پوست صورت نوزاد

جلوگیری از بثورات پوستی در صورت نوزادان چگونه است

کار سختی است که نوزاد را از آب دهان محافظت کنیم که دچار مشکلات دیگر مانند بثورات پوستی نشود . گفته می‌شود غدد بزاقی نوزاد از ۲ تا ۳ ماهگی شروع به فعالیت می‌کنند که این امر می‌تواند منجر به آب دهان نوزاد شود، حتی زمانی که نوزاد هنوز دندان درنیاورده است .

۱- برای جلوگیری از بثورات پوستی ناشی از بزاق دهان کودک، یک دستمال مرطوب نرم را همیشه در کنار خود داشته باشید و هر لحظه بزاق کودک را به آرامی پاک کنید . خشک و تمیز نگه داشتن پوست کودک، موثرترین روش درمانی در برابر بثورات پوستی ناشی از بزاق دهان است . به طور مرتب صورت و ناحیه گردن کودک را به خصوص بعد از تغذیه پاک کنید . برای جلوگیری از تحریک بیشتر پوست، حرکت روی پوست را به صورت یک حرکت کششی همراه با فشار ملایم انجام دهید .
۲- اگر آب دهان بزاق کودک، لباس او را خیس می‌کند، از یک پیش بندکودک استفاده کنید . این باعث می‌شود مواد مرطوب به لباس نوزاد شما نچسبد و خارش و تحریک پوستی ایجاد نشود . به محض خیس شدن پیش بند، آن را عوض کنید تا پوست نوزاد خشک و تمیز بماند و تحریک نشود .
۳- جاهایی که از آب دهان کودک دچار بثورات پوستی شده است، را دو بار در روز با آب گرم بشویید و سپس خشک کنید و مطمئن شوید که پوست نوزاد کاملاً خشک شده است .
۴- یک لایه نازک از روغن مخصوص یا پماد بر پوست نوزاد بمالید که به عنوان یک مانع بین پوست نوزاد و آب دهان عمل کند .
۵- در زمان حمام کردن نوزاد، یک شستشوی آرام بدون استفاده از مواد شوینده، کافی است و سعی کنید از لوسیون‌ها برای جاهایی که دچار بثورات پوستی شده است، استفاده نکنید تا تحریک نشود .
۶- پوست کودک باید خشک شود و با یک پماد درمان شود . می‌توانید درباره پماد مصرف آن و مدت استفاده از آن، از پزشک متخصص سوال کنید .
۷- اگر آب دهان به دلیل دندان نوزاد است، برای کودک خود چیزی خنک برای فشار دادن به لثه‌ها فراهم کنید که می‌تواند یک دندان گیر خنک و یا یک پارچه مرطوب، تمیز و خنک باشد. خنک شدن می‌تواند لثه‌ها و بثورات پوستی اطراف دهان نوزاد را بهبود بخشد .

علت وجود آب دهان نوزاد چیست؟

۱- غذا را نرم و مرطوب می‌کند در زمانی که کودک به تازگی خوردن غذاهای جامد را شروع کرده است .
۲- دهان کودک را مرطوب نگه می‌دارد .
۳- عمل بلعیدن را برای کودک آسان‌تر می‌کند .
۴- باقی مانده‌های مواد غذایی را می‌شوید .
۵- گاهی آب دهان کودک، در واکنش به برخی غذاهای خاص ایجاد می‌شود .
۶- آب دهان، در واکنش به فعالیت‌های حرکتی کودک، که نیاز به تعادل دارند، ایجاد می‌شود .
۷- از دندان‌های کودک محافظت می‌کند .
۸- بزاق دهان همچنین دارای پتالین است . پتالین یک آنزیم گوارشی است که نشاسته را به قند تغییر می‌دهد. یک آنتی اسید طبیعی در بزاق وجود دارد که اسید معده را خنثی و کمک به هضم غذا می‌کند . بزاق همچنین دندان‌ها را از پوسیدگی محافظت می‌کند .
۹- گاهی به دلیل مصرف برخی داروها، آب دهان کودک بیش از حد می‌شود (عوارض جانبی برخی داروها) .

منبع و ماخذ : pezeshk.us

پست بعدی

تغذیه سالم و صحیح چه نقشی در پوست میگذارد

پ اسفند 10 , 1396
تغذیه سالم و صحیح چه نقشی در پوست میگذارد تغذیه صحیح بهترین کمک کننده به شادابی و زیبایی پوست است . به این منظور مخلوطی از ویتامین ها و ریزمغذی های ضروری برای متعادل نگهداشتن پوست می توانند کمکتان کنند . برای کامل شدن ویتامین روی بدن خود غذاهایی مانند […]
تغذیه سالم و صحیح چه نقشی در پوست میگذارد

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها