راه های درمان التهاب و عفونت لثه چیست

راه های درمان التهاب و عفونت لثه چیست

التهاب و عفونت لثه یک بیماری باکتریایی است که موجب چرک در حفره های دهان می گردد. این بیماری معمولا بدلیل رعایت نکردن نکات بهداشت دندان ها بوجود می آید. گاهی اوقات ورم لثه نشان دهنده چند بیماری نهفته می تواند باشد. فردی که به بیماری التهاب یا عفونت لثه دچار شده است معمولا علائمی مانند بوی بد دهان ،تورم لثه  و یا خونریزی هنگام مسواک زدن دچار خواهد شد. درمان این عارضه بسیار مهم است زیرا عفونت لثه می تواند موجب پوسیدگی، عفونت دندان و یا لقی دندان گردد. بهترین راه هنگامیکه با این عارضه برخورد می کنیم، مراجعه به دندانپزشک جهت درمان سریع برای جلوگیری از عوارض ناشی از آن است ولی چند راه حل سریع را نیز در اینجا برای مواجه با این بیماری بیان خواهیم نمود.

انجام نخ دندان یک راه بسیار مناسب برای سالم نگه داشتن دندان ها و لثه می باشد ولی انجام غلط آن می تواند موجب ایجاد عفونت لثه باشد زیرا روش غلط نخ دندان می تواند باعث تخریب بافت های لثه گردد. یکی از راه های موثر در درمان و کنترل این عارضه استفاده از آب نمک می باشد، البته استفاده از این روش ها در حالت حاد و شدید عفونت لثه کمک بسزایی نخواهد کرد. دمنوش نعنا نیز می تواند به بهبود درد لثه و التهاب آن کمک شایانی نماید. همچنین استفاده از دهانشویه نیز می تواند کمک قابل توجهی به جلوگیری از عفونت لثه و التهاب آن نماید. استفاده از چای سبز نیز می تواند در التیام التهاب لثه با توجه به وجود آنتی اکسیدان هایی که در داخل آن وجود دارد، نماید.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

چگونه با ترس از حیوانات مقابله کنیم

ش آبان 17 , 1399
ترس از حیوانات یکی از فوبیاهای رایج در بین افراد می باشد و این ترس ممکن است با دیدن آن حیوان یا شنیدن صدای آن و یا دیدن تصویر آن در فرد بروز کند. این مشکل می بایست در همان مراحل اولیه به سرعت درمان شود چون در صورت ماندگاری […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها