ساده ترین و بهترین روش های محافظت از پوست خشک چیست

ساده ترین و بهترین روش های محافظت از پوست خشک چیست

یکی از مشکلاتی که برای برخی از افراد وجود دارد داشتن پوست خشک است. در مواردی که فرد دارای پوست خشک و یا چرب می باشد حتما بهتر است به رعایت نکات مهم برای حفاظت از پوست خود بپردازد. اینکار موجب گردیده تا در طولانی مدت فرد دچار مشکلات زیادی در این خصوص نگردد و همچنین سلامت پوست او در طول زمان حفظ گردد.

افرادی که دارای پوست خشک هستند حتما باید از کرم های مرطوب کننده به خصوص در فصل های سرد سال استفاده نمایند تا از آسیب رسیدن بیشتر و ترک خوردن پوست در حالت های شدیدتر جلوگیری گردد. همچنین نکته مهم دیگری که بهتر است رعایت شود عدم استفاده از آب داغ برای استحمام و رعایت زمان کوتاه در استحمام می باشد. نکته مهم دیگری که بسیار حائز اهمیت می باشد استفاده از شوینده های ملایم و بدون اسانس برای شتشو است. استفاده از لایه بردارها نیز می تواند بسیار مفید باشد البته حتما باید با دستور پزشک اینکار صورت گیرد زیرا باقی ماندن سلول های مرده بر روی پوست موجب بسته شدن منافذ پوست گردیده و باعث خشک تر شدن سطح آن می گردد. استفاده از دستگاه بخور در محیط کار و یا منزل نیز بسیار می تواند برای محافظت از پوست خشک مفید باشد.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

نکاتی که باید برای انجام لیزر جوانسازی بدانیم چیست

پ آذر 2 , 1402
داشتن پوستی صاف و شفاف برای اکثر افراد به خصوص بانوان بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل نگهداری از پوست و استفاده از روش های مناسب جهت حفظ سلامت پوست و از بین بردن چین و چروک آن برای افراد بسیاری مسئله مهمی است. روش های مختلفی برای از […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها