شایع ترین علل ایجاد تپش قلب چیست

شایع ترین علل ایجاد تپش قلب چیست

قلب انسان مانند تلمبه ای است که با هربار تپیدن، خون را در بدن به گردش درمی آورد. شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که احساس کنید قلبتان چند ثانیه تند و محکم بتپد به این حالت در بدن اصطلاحا تپش قلب می گویند. افراد ممکن است این احساس را چند بار در زندگی خود داشته باشند. برای برخی از آن ها این اتفاق سالی یکبار بوجود می آید و برای برخی دیگر ممکن است تا چند بار در طول روز نیز این حالت پیش بیاید. گاهی اوقات این احساس آنقدر شدید بوجود می آید که به حمله قلبی شبیه می شود. در بسیاری از اوقات این تپش قلب بدلیل یک سری مشکلات جزئی و گذرا می باشد ولی گاهی اوقات نیز نشان دهنده یک بیماری و یا نارسایی قلبی است، بنابراین در صورت بروز این مسئله و به خصوص در صورت تکرار آن حتما باید به موقع به پزشک متخصص جهت بررسی کامل مراجعه گردد تا در صورت هرگونه مسئله احتمالی قبل از بوجود آمدن یک مشکل جدی درمان گردد. در اینجا به بیان برخی از شایع ترین دلایل بوجود آمدن تپش قلب خواهیم پرداخت.

از جمله مسائل مهم و موثر در این عارضه همانطور که اغلب افراد نیز می دانند، استرس و خشم است این عامل بسیار در بروز ناگهانی تپش قلب موثر بوده و ممکن است برای هر فردی در هر سنی ایجاد گردد. همچنین ممکن است این مسئله عامل فیزیولوژی و یا طبیعی داشته باشد یعنی انجام دادن حرکات سریع در ورزش و یا فعالیت های بدنی سنگین منجر به ایجاد تپش قلب برای مدتی کوتاه در افراد گردد. عامل موثر دیگر غذا و نوع آن است، برخی از غذاها ممکن است در برخی افراد حساسیت ایجاد نماید که به صورت تپش قلب در آن ها بروز کند بنابراین باید به نوع غذایی که می خوریم در صورت بروز این مسئله به خصوص تکرار آن توجه کنیم. همچنین مسائلی مانند قندخون، نیکوتین، کم خونی، تب، بارداری و … نیز می تواند باعث ایجاد این عارضه در افراد گردد.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

بهترین شیوه های کنترل عصبانیت و خشم چیست

ش بهمن 11 , 1399
خشم و عصبانیت یک واکنش طبیعی در برابر مسائلی است که برای شما ناخوشایند است ولی مهم کنترل آن و جلوگیری از عوارض ناشی از عدم کنترل خشم، که ممکن است به برخوردهای فیزیکی نیز منجر گردد، می باشد. در مرحله اول قبل از انجام هر شیوه و راهکاری می […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها