شناسایی لیزر الکساندرایت کندلا اصل و کندلا تقلبی

لیزر الکساندرایت کندلا تقلبی

شناسایی لیزر الکساندرایت کندلا اصل و کندلا تقلبی

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا اصلی Candela Laser ، لیزر الکساندرایت کندلا تقلبی Candela Gentlelase ، تفاوت لیزر کندلا اصل و تقلبی Candela Gentle Pro Laser ، شناسایی و تشخیص لیزر الکساندرایت تقلبی کندلا از لیزر کندلا اصلی آمریکایی Candela Alexandrite Laser ، لیزر الکساندرایت کندلا چینی تقلبی Alexandrite Laser Candela ، روش تشخیص الکساندرایت تقلبی از اصلی کندلا Laser Candela :

امروز علاقه مندان بسیاری جهت درمان موهای زائد به سمت دستگاههای لیزری خصوصا لیزرهای الکساندرایت روی آورده اند ، دلیل استقبال عموم مردم از لیزرهای الکساندرایت بخاطر کیفیت بسیار بالای درمانی این لیزرها و ایمنی بسیار خوب و ماندگاری بالای لیزرهای الکساندرایت به نسبت سایر لیزرها خصوصا دایودها و الکس دایودها میباشد . برندهای بسیار معتبر و مشهوری از لیزرهای الکساندرایت خوشبختانه در چند سال اخیر همزمان با ارائه این محصولات در سایر کشورهای پیشرفته جهان در ایران نیز وارد شده و مورد استفاده مراکز درمانی و کلینیک های لیزری قرار گرفته است .

از معروف ترین این نوع لیزرهای الکساندرایت میتوان به دستگاههای لیزر الکساندرایت کندلا Candela Alexandrite Laser ، لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser ، لیزر الکساندرایت کلاریتی Clarity Alexandrite Laser ، لیزر الکساندرایت دکا Deka Alexandrite Laser ، لیزر الکساندرایت نابلین Nobleen Alexandrite Laser ، لیزر الکساندرایت الیت Elite Alexandrite Laser ، لیزر الکساندرایت دوئیتو Duetto Alexandrite Laser ، لیزر الکساندرایت اپیکیر Epicare Alexandrite Laser اشاره نمود . تمامی دستگاههای لیزری فوق که به آنها اشاره شد از لیزرهای الکساندرایت معروف و شناخته شده در جهان هستند که با بالاترین استانداردهای کیفی تولید و مورد استفاده قرار میگیرند .

متاسفانه برخی از این برندهای معروف در ایران مورد سوء استفاده از نام تجاری و برند قرار گرفته اند که از نمونه های آن به برند کندلا Candela و برند اپیکیر Epicare میتوان اشاره نمود ، بطوری که امروزه برخی از دستگاههای عرضه شده با این نام تجاری متاسفانه تقلبی بوده و غیر اصیل میباشند . در خصوص روشهای تشخیص دستگاههای تقلبی از اصلی برای افراد عادی و غیر فنی کار بسیار سخت میشود زیرا الکساندرایت های تقلبی که از این برندها در حال سوء استفاده هستند به طرز بسیار دقیقی شکل ظاهری و حتی رنگ و لوگوی این برندها را هم جعل نموده اند و این امر تشخیص چشمی این محصولات رو برای خریداران و مصرف کنندگان بسیار سخت میکند و فقط زمانی افراد متوجه تقلبی بودن یا غیر اصلی بودن دستگاهها میشوند که از آنها مدتی استفاده کرده باشند و اثرات بسیار ضعیف درمانی و بازگشت مو یا عوارض جانبی مربوطه را عینا مشاهده نمایند ! برای این منظور و بدلیل اینکه بسیاری از پزشکان و متخصصان دائما از ما در مشاوره ها درخواست راهنمایی در خصوص اصالت دستگاهها میکنند ، لازم است موارد زیر رو برای کشف دستگاههای الکساندرایت اصل از نمونه های تقلبی یا بدل و غیر اورجینال بکار گرفته شود و الا همانطور که در تصاویر بالا مشاهده میکنید صرف شبیه بودن باکس دستگاهها و ظاهر ملاک تشخیص اصالت نخواهد بود .

به عنوان مثال حدود بیش از یکسالی میباشد که برخی شرکتهای کپی کار و بدلی ساز چینی مانند شرکت ” Guangzhou XZ Beauty Machine Co ” اقدام به ساخت لیزر کندلا تقلبی نموده اند ! دستگاههایی که با قیمت ۶ تا ۱۲ هزار دلار فروخته میشوند و این درحالی است که فقط سورس لیزرهای الکساندرایت اصلی حدود ۳۰ هزار دلار قیمت دارند !!! این سیستمها متاسفانه هم اکنون در ایران و بصورت غیرمجاز توسط شرکتها و مجموعه های متخلف در حال عرضه میباشد در حالیکه برندهای اصلی و اورجینال کندلا هم سالهاست در ایران در حال عرضه و استفاده بوده و اقدام این گروه چیزی جز بدنام کردن برندهای اصلی نخواهد بود ، به همین دلیل بررسی اصالت دستگاهها قبل از خرید از اهمیت بالایی برخوردار است .

موثرترین روشهای تشخیص لیزر الکساندرایت با برند اصلی در مقابل برندهای تقلبی :

همیشه سعی نمایید دستگاه لیزر مورد نظر خودتون رو فقط از نمایندگی مجاز و واردکننده انحصاری آن برند در ایران تهیه نمایید . وقتی شما دستگاه رو از نمایندگی رسمی و واردکننده مجاز آن برند تهیه داشته باشید دیگر نگران تقلب و کپی بودن محصول نخواهید بود . اما از کجا وارد کننده مجاز تجهیزات پزشکی لیزر رو پیدا کنیم و چگونه اصالت آنها رو بررسی کنیم ؟ برای این منظور شما باید چند کار انجام دهید :

در مرحله اول از طریق سایت ” اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ” وارد قسمت استعلام شده و در بخش ” شرکتهای واردکننده مجاز تجهیزات پزشکی” نام تجاری شرکتی که در حال عرضه این محصولات در ایران است را جستجو نمایید . اگر در توضیحات آن شرکت اطلاعات مربوط به نمایندگی انحصاری برند مربوطه از کشور سازنده قابل مشاهده بود پس میتوان به ادعای اصالت شرکت در خصوص دستگاههای وارداتی اعتماد نمود .

در مرحله دوم شما میتوانید نشانی رسمی کمپانی سازنده آن دستگاه را در اینترنت جستجو نموده و از طریق ارسال ایمیل یا تیکت یا تماس تلفنی از کمپانی اصلی خارجی استعلام شرکت واردکننده ایرانی را بگیرید و اینگونه در صورت تایید کمپانی مادر میتوانید به اصالت دستگاهها اطمینان حاصل نمایید .

در مرحله سوم شما میتوانید از شرکت عرضه کننده دستگاههای لیزر در ایران تقاضای رویت مجوزهای واردات از وزارت بهداشت و شناسه اصالت رهگیری کالا و کد IRC و مجوز گمرکی را بنمایید و دقت داشته باشید که در داخل مجوزهای اعلامی به وضوح نام و کشور سازنده اصلی دستگاه و نام برند تجاری دستگاه درج شده باشد همچنین اصالت این مجوزها و شناسه های وارداتی را هم از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت استعلام بگیرید .

در مرحله چهارم میتوانید از پشت دستگاههای لیزری که باید دارای پلاک مشخصات انحصاری برای هر دستگاه را دارا باشند یک عکس گرفته و این عکس را که شامل شماره سریال نامبر و کد رجیستری دستگاه میباشد را یا به کمپانی سازنده اصلی دستگاه ارسال نموده و استعلام اصالت آنرا درخواست نمایید و یا به شرکتی که نمایندگی رسمی و انحصاری کمپانی در ایران است ارسال نموده و درخواست بررسی اصالت نمایید .

نکته مهم آنکه : اگر شما صرفا مصرف کننده این قبیل دستگاهها هستید و قصد دارید به کلینیک های درمانی ارائه دهنده خدمات مراجعه نمایید و امکان بررسی اصالت دستگاهها از روشهای فوق را ندارید بهترین و راحت ترین کار این است که شرکت واردکننده اصلی این دستگاهها در ایران را از طریق سایت ” اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ” پیدا نموده و ضمن تماس تلفنی با شرکت وارد کننده مجاز در ایران استعلام کلینیک یا مرکز درمانی مورد نظر را از شرکت مربوطه دریافت نمایید و مطمئن شوید که دستگاههای نصب شده و تبلیغ شده توسط شرکت نماینده اصلی کمپانی در ایران به آن مجموعه و کلینیک عرضه شده و با گرفتن تایید میتوانید با خیالت راحت به آن مرکز مراجعه داشته باشید و در صورت عدم تایید شرکت واردکننده رسمی به این معنا است که دستگاههای مورد استفاده بصورت قاچاق یا غیر مجاز و یا تقلبی بوده و در حال استفاده میباشد !

با رعایت موارد فوق میتوانید از اصالت لیزرهای الکساندرایت خریداری شده اطمینان حاصل نموده و نمونه های کپی سازی شده یا تقلبی و جعلی را از نمونه های اورجینال و اصلی تفکیک نمایید . لازم به توضیح است که در ایران متاسفانه برخی افراد و مجموعه های سودجو بدلیل تحریم های اقتصادی و نقص قوانین کپی رایت اقدام به عرضه محصولات غیرمجاز یا کپی شده چینی و یا مونتاژی نموده و با سوء استفاده از نام تجاری برندهای معروف دنیا ، دستگاههای غیر اصیل رو بجای سیستمهای اصلی معرفی مینمایند که با هوشیاری خریداران محترم و بررسی استعلام شرکتها در سامانه وزارت بهداشت و رویت و بررسی مجوزهای وارداتی دستگاههای پزشکی میتوان از جولان این افراد در حوزه سلامت خودداری نمود . همیشه توجه داشته باشید که خرید تجهیزات از ” نمایندگی انحصاری و واردکننده رسمی مورد تایید وزارت بهداشت ” برندهای تجاری در ایران از اطمینان بسیار بالایی برخوردار میباشد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد مشاوره و فروش شرکت پیشرو طب پرشیا تماس حاصل فرمایید . خرید بصورت نقد و اقساط میسر بوده و ارسال تجهیزات به سراسر ایران با ارایه گارانتی و آموزش اپراتوری رایگان و خدمات بعد از فروش امکان پذیر می باشد .تلفن تماس با واحد مشاوره و فروش مهندسی پزشکی پیشرو طب پرشیا : ۰۲۱.۸۶۰۲۸۴۰۹ – ۰۲۱.۸۶۰۲۹۳۷۸

 

پست بعدی

تفاوت لیزر الکساندرایت کوترا و لیزر الکساندرایت نابلکس

س خرداد 10 , 1401
تفاوت لیزر الکساندرایت کوترا و لیزر الکساندرایت نابلکس تفاوت لیزر الکساندرایت کوترا Cutera و لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex ، لیزر کوترا بهتر است یا لیزر الکساندرایت نابلکس Alexandrite Laser Noblex ، مقایسه دستگاه لیزر الکساندرایت کوترا و نوبلکس Cutera Alexandrite Laser ، قیمت لیزر الکساندرایت کوترا Cutera و قیمت لیزر […]
لیزر الکساندرایت کوترا و نابلکس

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها