شیوه عملکرد دستگاه های لیزرهای موهای زائد چه تفاوتی دارند

شیوه عملکرد دستگاه های لیزرهای موهای زائد چه تفاوتی دارند

دستگاه های لیزر موهای زائد امروزه یکی از بهترین شیوه های حذف موهای زائد محسوب می گردد. این روش بسیار در بین افراد در اکثر کشورهای دنیا محبوب است. علت اصلی این مسئله اثربخشی بسیار مناسب این شیوه  در کنار بدون عارضه بودن آن و همچنین عدم نیاز به تکرار مجدد دریک بازه زمانی کوتاه پس از سپری کردن یک دوره کامل می باشد. همچنین این روش بدون هیچگونه درد و یا عارضه ای بر خلاف بسیاری از شیوه های سنتی که دردناک بودند، است.

لیزر موهای زائد با توجه به نحوه عملکرد آن به دو دسته لیزرهای دایود و دستگاه های لیزر الکساندرایت تقسیم بندی می گردند. یکی از مهمترین تفاوت های این دو گروه دستگاه در طول موج عملکردی آنها می باشد. علت این اختلاف بدلیل ساختار لیزر این دستگاه ها بوده است. دستگاه لیزر الکساندرایت با استفاده از منبع نوری جامد طول موج حدود ۷۵۰ نانومتر را تولید نموده و دستگاه لیزر دایود در طول موج حدود ۸۱۰ نانومتر فعالیت می نماید. همچنین تفاوت بارز دیگر این دو دستگاه در شیوه عملکرد آنها است. بدین مفهوم که دستگاه لیزر دایود در واقع با سطح پوست در هنگام درمان برخورد داشته و اصطلاحا به این گروه دستگاه های لیزرهای تماسی نیز اتلاق می گردد. در صورتیکه دستگاه های لیزر الکسانداریت بدون تماس با پوست اشعه لیزر را بر آن می تاباند و به این گروه از دستگاه های لیزر غیر تماسی نیز گفته می شود. از جمله بهترین برندهای دستگاه های لیزر موهای زائد می توان به دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس، لیزر الکسانداریت کندلا(اصلی)، لیزر الکساندرایت پنتو و لیزر دایود رازورلیزر اشاره نمود.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

بهترین و جدیدترین دستگاه های جوانسازی کدامند

چ اردیبهشت 26 , 1403
به کاربردن شیوه های مختلف جهت جوانسازی پوست و داشتن پوستی صاف و شفاف از جمله مسائل مورد توجه بسیاری از افراد به خصوص بانوان می باشد. زیرا این مورد در ظاهر افراد و بالا بردن اعتماد به نفس آنها تاثیر مستقیم و بسزایی دارد. استفاده از روش های مختلف […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها