علت تیرگی پوست در نواحی مانند زانو و آرنج چیست

علت تیرگی پوست در نواحی مانند زانو و آرنج چیست

به وجود آمدن تیرگی در نواحی از بدن مانند آرنج و زانو و یا کشاله ران مسئله رایجی است که برای بسیاری از افراد وجود دارد. البته بهتر است اینطور بیان شود که این مسئله بسیار رایج و طبیعی است و برای بیشتر افراد اتفاق خواهد افتاد. وجود تیرگی در پوست نواحی از بدن مانند آرنج و زانو به دلایل گوناگونی بوجود می آید. همچنین برطرف کردن این مسئله راه های گوناگون و موثری دارد، که برخی از آنها به عنوان شیوه های پیشگیری و برخی دیگر به عنوان روش های درمان موثر می باشند.

از جمله دلایل به وجود آمدن و یا در واقع تشدید این مسئله مشکلات هورمونی در بدن فرد می توان باشد. همچنین ضخیم بودن و یا در اصل ضخیم شدن پوست در این نواحی نیز یکی از مهمترین عوامل تیره شدن پوست محسوب می گردد. در کنار این مطلب سایش پوست در این نواحی نیز این مسئله را تشدید می نماید. تعریق نیز مورد بسیار موثر و مهمی در تیره شدن پوست در نواحی از بدن مانند زیر بغل افراد محسوب می گردد. افزایش سن، التهاب و یا کبودی ناشی از آسیب های وارده به پوست، قرار گرفتن بیش از حد در برابر نور آفتاب، عدم رعایت برخی مسائل در بهداشت شخصی نیز از جمله موارد موثر در تیرگی پوست می توانند محسوب گردند.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

تفاوت لیزر الکساندرایت کندلا و لیزر الکساندرایت نابلکس

چ آذر 29 , 1402
تفاوت لیزر الکساندرایت کندلا و لیزر الکساندرایت نابلکس ؟ تفاوت لیزر کندلا و نابلکس چیست ، تفاوت دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا و لیزر الکساندرایت نابلکس ، مقایسه لیزر کندلا Candela و لیزر نابلکس Noblex ، دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا Candela Alexandrite Laser و دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser […]
لیزر الکساندرایت کندلا و لیزر نابلکس

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها