تفاوت الکساندرایت کندلا Candela و الکساندرایت پنتو Pento

تفاوت الکساندرایت کندلا Candela و الکساندرایت پنتو Pento

تفاوت لیزر الکساندرایت کندلا Candela و لیزر الکساندرایت پنتو Pento 9900

امروز در خصوص مقایسه بین دو دستگاه لیزر قدرتمند آمریکایی و کره ای بنامهای لیزر الکساندرایت کندلا Candela Laser و لیزر الکساندرایت پنتو Pento Lasrt میخواهیم مختصر صحبتی داشته باشیم و شما رو با تکنولوژی این دو دستگاه تا حدودی آشنا داشته باشیم .

برخی مزایای لیزر الکساندرایت کندلا Candela Aleandrite Laser عبارتند :

لیزر الکساندرایت کندلا Candela علاوه بر درمان موهای زائد برای درمان ملاسما و ضایعات پیگمانته هم مورد استفاده قرار میگیرد.

به جهت کاهش احساس درد در طی فرایند لیزر و جلوگیری از ریسک سوختگی در لیزر کندلا Candela از سیستم خنک کننده فوق سریع DCD استفاده میشود و در کنارش امکان استفاده از کولینگ هوا زیمر Zimmer هم میتوان استفاده نمود.

سرعت کار با لیزر الکساندرایت کندلا قابل تنظیم بوده و میتواند ۵ برابر سرعت سایر لیزرهای غیر جامد مانند دایودها مورد استفاده قرار بگیرد و این مسئله در کنار جلسات درمانی کوتاه میتوان پروسه درمان را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

در لیزر کندلا Candela استفاده از هیچگونه ژل و مایعی بر روی سطح پوست مورد نیاز نیست و با تعویض دیتنس گیج برای هر مراجعه کننده میتوان از انتقال بیماریهای واگیر و عفونتهای مسری جلوگیری نمود.

برخی مزایای لیزر الکساندرایت پنتو Pento Alexandrite Laser عبارتند :

لیزر الکساندرایت پنتو Pento میتواند هم برای موهای زائد و هم درمان ملاسما و ضایعات رنگدانه ای و هم جوانسازی و همچنین درمان ضایعات عروقی مورد استفاده قرار بگیرد و لذا طیف گسترده ای از درمان لیزری را برای اپراتور و بیماران مراکز زیبایی فراهم می آورد.

در دستگاه لیزر الکساندرایت پنتو Pento Laser از سیستم کولینگ فوق سریع گازی RCS استفاده میگردد و در کنار آن میتوان از ایرکولینگ هوای کولکس کرایو Coolex Cryo استفاده نمود.

سرعت کار با دستگاه لیزر الکساندرایت پنتو Pento بسیار بالا بوده و با سرعت حدود ۱۰ هرتز در ثانیه میتواند در جلسات درمانی ۴ تا ۶ جلسه بطرز چشمگیری موجبات درمان موهای زائد در زمان کوتاه و ماندگاری بالا را فراهم نماید.

در لیزر الکساندرایت پنتو Pento Alexandrite Laser نیازی به استفاده از ژل و مایع روان کننده یا ژلهای بیحسی موضعی نمیباشد و برای کنترل عفونت و بیماریهای پوستی برای هر مراجعه کننده یک سری مخصوص یکبار مصرف یا کپ های ایمنی استفاده میگردد.

عوارض جانبی لیزرهای الکساندرایت کندلا Candela و الکساندرایت پنتو Pento :

باید بگوییم در لیزرهای الکساندرایت بالاترین ایمنی و کمترین میزان ریسک و عوارض جانبی وجود دارد ولی در برخی موارد ممکن است با مسایلی روبرو شویم که به متداول ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

به جهت جلوگیری از آسیب به ملانین پوست باید حداقل ۴ هفته قبل انجام لیزر از برنزه کردن و سولاریوم بدن و صورت خودداری نماییم و بعد لیزر نیز تا ۴ هفته از انجام این امور خودداری نماییم.

در هنگام کار با دستگاههای لیزری خصوصا لیزرهای الکساندرایت کندلا Candela لیزر الکساندرایت پنتو Pento باید از عینک های مخصوص لیزر جهت محافظت از چشم اپراتور و بیماران استفاده نمود زیرا تابش مستقیم یا بازتاب تابش آن میتواند صدماتی را برای افراد ایجاد نماید.

عفونت خصوصا امراض مسری قارچی و ویروسی میتواند به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل گردد و دیده شده در برخی از مراکز از کاورهای پلاستیکی یا سلیفونی برای ایجاد ایمنی استفاده میشود که این موارد به تنهایی کافی نیست و نمیتواند ایمنی لازم را ایجاد کند به همین دلیل در لیزرهای الکساندرایت از کپ های یکبار مصرف برای هر مراجعه کننده استفاده میشود تا ریسک عفونت و انتقال آن بین افراد به صفر برسد ، همچنین از ضد عفونی هندپیس بعد هر مراجعه کننده و همچنین استفاده از دستکش و رول یکبار مصرف شخصی باید اطمینان حاصل نمود.

ریسک سوختگی و ایجاد تاول و یا بوجود آمدن لک های بوستی PIH میتواند یکی از عوارض لیزرها باشد که برای رفع آن در لیزرهای الکساندرایت کندلا Candela و لیزر الکساندرایت پنتو pento از کولینگهای قدرتمند گازی به همراه ایرکولینگ استفاده میگردد و باید دقت نمود برای افراد با پوست بسیار تیره مانند تیپ ۵ و ۶ بهتر است از قابلیت ان دی یاگ لیزر استفاده نمود و پس از لیزر از قرارگیری در مقابل آفتاب بدون کرمهای محافظت کننده خودداری نمود.

نکات مهم که باید قبل و بعد از لیزرهای الکساندرایت انجام شود :

تا دو هفته قبل از انجام لیزر الکساندرایت موهای زاید را نباید با استفاده از اپیلاتور یا موچین و موم یا کرمهای موبر از بین برد و تنها روش مجاز تراشیدن موها با ژیلت بدون اشکال میباشد.

معمولا تا سه هفته قبل و بعد لیزر الکساندرایت کندلا یا الکساندرایت پنتو در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگرفته و از کرمهای ضد آفتاب با درصد ایمنی و محافظت بالای ۷۰ استفاده نمایید و از برنزه کردن و سولاریوم و آفتاب گرفتن یا استفاده از کرمهای اسکراب پوستی خودداری نمایید.

استفاده از استخر و سونا و جکوزی و ماساژ برای حداقل سه تا پنج روز بعد لیزر الکساندرایت توصیه نمیشود.

موارد منع استفاده از لیزر الکساندرایت کدام است :

افرادی که مشکلات پوستی درمان نشده مثل زخمها یا عفونت یا اگزما دارند تا حصول بهبودی نمیتوانند از لیزرها استفاده نمایند.

کسانی که ۶ ماه قبل از لیزر از داروهای ضدجوش قوی مانند راکوتان استفاده نموده باشند منع مصرف دارند.

افرادی که تحت درمانهای کورتونی هستند از خدمات لیزری معاف میباشند.

کسانی که ۴ هفته قبل از لیزر الکساندرایت سولار یا برنزه نموده اند نمیتوانند از لیزر استفاده نمایند.

افرادی که دارای موهای کاملا سفید شده هستند کاندید درمان با الکترولیز میباشند و لیزرها توصیه نمیشود.

در پایان باید به این موضوع اشاره و تاکید کنیم که دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا ( نمونه آمریکایی اصل نه نمونه های تقلبی و کپی چینی و تایوانی ) و یا لیزر الکساندرایت پنتو Pento ( نمونه کره ای اصل که دارای FDA آمریکا و مجوز رسمی وزارت بهداشت ایران است ) بالاترین ایمنی و کمترین عوارض جانبی در بین لیزرهای الکساندرایت را داشته و برای تمام تیپ های پوستی خصوصا پوست ایرانیان قابل استفاده میباشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد مشاوره و فروش شرکت پیشرو طب پرشیا تماس حاصل فرمایید . خرید بصورت نقد و اقساط میسر بوده و ارسال تجهیزات به سراسر ایران با ارایه گارانتی و آموزش اپراتوری رایگان و خدمات بعد از فروش امکان پذیر می باشد .
تلفن تماس با واحد مشاوره و فروش مهندسی پزشکی پیشرو طب پرشیا : ۰۲۱.۸۶۰۲۸۴۰۹ – ۰۲۱.۸۶۰۲۹۳۷۸

 

پست بعدی

بهترین دستگاه های لیزر الکساندرایت کدامند

د فروردین 14 , 1402
امروزه حذف موهای زائد با استفاده از دستگاه های لیزر مو یکی از بهترین شیوه ها جهت اینکار محسوب می گردد. دلایل مختلفی برای محبوبیت این روش وجود دارد که مطمئنا بدون عارضه بودن این شیوه و همچنین عدم نیاز به تکرار مجدد آن در یک بازه زمانی کوتاه از […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها