مراقبت های لازم بعد از انجام لیزر موهای زائد چیست

مراقبت های لازم بعد از انجام لیزر موهای زائد چیست

انجام لیزر موهای زائد برای حذف آنها یکی از رایج ترین و بهترین شیوه ها برای اینکار محسوب می گردد. از جمله علت های گسترش این شیوه نتیجه موثر آن برای حذف موهای زائد و همچنین عدم نیاز به تکرار مجدد آن در یک بازه زمانی کوتاه می باشد. دستگاه های به روز و مختلفی امروزه برای اینکار توسط شرکت های سازنده تجهیزات پزشکی ارائه شده است که عملکردهای بهتر و موثرتری را به نسبت دستگاه های گذشته دارند. استفاده از دستگاه های لیزر جهت حذف موهای زائد عوارض خاصی را برای بیمار به همراه نخواهد داشت و این شیوه بسیار ایمن و تقریبا بدون عارضه می باشد. ولی رعایت یک سری نکات قبل و بعد از انجام لیزر و داشتن جلسه مشاوره برای انجام اینکار بسیار مهم و موثر است.

از جمله نکاتی که باید بعد از انجام لیزر رعایت نمود عدم استفاده از روش های مختلف جهت سولاریم و همچنین دوری از شیوه های برنزه کردن پوست می باشد. حتی باید از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید بدون استفاده از کرم های ضدآفتاب استاندارد و مناسب تا مدت زمان مشخصی دوری کرد. همچنین استفاده از تیغ و یا ابزار دیگری که ممکن است باعث آزردگی پوست گردد به هیچ عنوان نباید استفاده نمود. البته هرگز نباید فراموش کرد که انجام مشاوره با پزشک و متخصص مربوطه و رعایت نکات دیگر و همچنین مشورت در خصوص مدت زمان اجتناب از نکات بیان شده مانند روش های برنزه کردن پوست باید همواره توسط بیمار صورت پذیرد. همچنین مشورت از متخصص مربوطه در خصوص رعایت برخی نکات دیگر که کاملا به فرد و ناحیه مورد درمان وابسته است را نباید فراموش نمود.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

تفاوت الکساندرایت کندلا Candela و الکساندرایت پنتو Pento

د فروردین 7 , 1402
تفاوت لیزر الکساندرایت کندلا Candela و لیزر الکساندرایت پنتو Pento 9900 امروز در خصوص مقایسه بین دو دستگاه لیزر قدرتمند آمریکایی و کره ای بنامهای لیزر الکساندرایت کندلا Candela Laser و لیزر الکساندرایت پنتو Pento Lasrt میخواهیم مختصر صحبتی داشته باشیم و شما رو با تکنولوژی این دو دستگاه تا […]
تفاوت الکساندرایت کندلا Candela و الکساندرایت پنتو Pento

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها