موثرترین روش ها برای افزایش قد چیست

موثرترین روش ها برای افزایش قد چیست

قد بلند نقش مهمی در اعتماد به نفس در بسیاری از افراد ایفا می کند. تقریبا تمام اشخاص به دنبال اینکه به روش های مختلف قد بلندتری داشته باشند، هستند بنابراین می توان گفت داشتن قد بلند یک حس مطلوب برای تقریبا تمامی افراد محسوب می گردد. رشد قدی در افراد معمولا در سنین حدود ۲۰سالگی به پایان می رسد. بنابراین افرادی که هنوز به رشد کامل و بالغ شدن کامل نرسیده اند، فرصت مناسب تر و بهتری جهت انجام یک سری حرکت های صحیح و روش های مفید برای بلندتر کردن قد خود خواهند داشت. البته بهتر است بدانیم اگر چه این شیوه ها مفید و موثر هستند ولی کاملا وابسته به شرایط جسمی و ژنتیکی افراد تاثیرهای متفاوت دارند و در مواردی هم ممکن است متاسفانه تاثیر بسزایی در رشد قدی فرد نداشته باشد. امروزه داروها و قرص های بسیاری وجود دارند که به افراد بابت بلند کردن قدشان پیشنهاد می گردد ولی بهتر است بدانیم که تاثیر مثبت این روش ها اصلا زیاد نیست و در برخی موارد می تواند مضر نیز باشد بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی برای مصرف اینگونه داروها حتی با پزشک متخصص موضوع را در میان گذاشته تا قبل از ایجاد هرگونه عارضه ی بدی جلوی آن در صورت مشکل زا بودن گرفته شود و از انجام آن ممانعت به عمل بیاید. در اینجا به بیان برخی از روش ها و ورزش های موثر و کم خطر و مفید برای افزایش قد در افراد خواهیم پرداخت.

علاوه بر مسئله ژنتیک که در مورد قد بسیار مهم و موثر می باشد مسائل دیگری هستند که می توانند در رشد قدی افراد تاثیرگذار باشند و اکثر این عوامل مسائل محیطی می باشند. به طور مثال قرار گرفتن فرد به خصوص در دوران نوزادی و کودکی در برابر دود دخانیات بسیار بر این موضوع تاثیر منفی دارد همچنین برخی از بیماری ها در دوران کودکی نیز می توانند در رشد قدی افراد تاثیر بسزایی بگذارند. داشتن خواب کافی و همچنین رژیم غذایی صحیح و درست که می تواند با مشاوره از پزشک متخصص نسبت به شرایط هر فرد دریافت گردد، تاثیر مثبت زیادی بر رشد کودک خواهند داشت. همچنین دریافت مقدار کافی ویتامین و مکمل های غذایی مانند ویتامین D، کلسیم و روی تاثیر مثبت بسزایی خواهند داشت. ورزش منظم و صحیح نیز می تواند یکی از موثرین عوامل در رشد قدی در تمامی افراد محسوب گردد.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

ضعف عضلانی و عوامل ایجاد کننده آن چیست

ش فروردین 28 , 1400
شاید برای هرکدام از ما هم پیش آمده باشد که گاهی اوقات احساس ضعف در عضلات خود نماییم. گاهی اوقات با استراحت این ضعف بهبود می یابد ولی گاهی از اوقات نیز این مشکل برطرف نمی شود، در این حالت باید حتما دلیل آن مورد بررسی قرار گیرد. دلایل ایجاد […]

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها