وجود تورم در قسمت مچ و ساق پا نشانه چیست

وجود تورم در قسمت مچ و ساق پا نشانه چیست

معمولا وجود تورم در هر قسمت از بدن نشانه تجمع مایعات در آن قسمت می باشد. این عارضه معمولا به خودی خود همراه با درد نمی باشد مگر اینکه به دلیل اعمال ضربه به آن عضو صورت گرفته باشد. جمع شدن مایعات در اعضاء تحتانی بدن به دلیل وجود جاذبه می تواند رایج باشد. تا جاییکه گاهی اوقات در انتهای روز بخصوص برای افرادی که مدت زمان طولانی در حال راه رفتن و یا ایستادن بوده اند این اتفاق ممکن است رخ دهد. بنابراین همیشه وجود تورم در ناحیه پا نشانه وجود بیماری نمی باشد. البته باید توجه داشت اگر تورم در ناحیه مچ و ساق پا وجود داشته باشد و بخصوص این اتفاق در حالت عادی که فرد زندگی روزمره رایج خود را داشته، صورت گرفته باشد باید مورد بررسی قرار گیرد و حتما با پزشک مشورت انجام شود. زیرا ممکن است این عارضه نشانه بیماری های دیگر باشد که می بایست حتما توسط پزشک به طور کامل بررسی گردد.

در اینجا به بیان برخی عوامل رایج که می تواند باعث بروز این عارضه گردد خواهیم پرداخت. به طور مثال داشتن اضافه وزن می تواند یکی از عوامل ایجاد مایعات در پا تلقی شود. همچنین بارداری نیز یکی از عوامل جمع شدن مایعات در اعضاء بدن و تورم آنها محسوب می گردد. راه رفتن و ایستادن طولانی در طی انجام فعالیت های روزانه همانطور که در قبل نیز ذکر شد یکی از عوامل رایج جمع شدن مایعات در پا می باشد البته وجود برخی از مشکلات و بیماری ها مانند انسداد عروق، وجود گرفتگی در رگ های قلب، نارسایی کبد، لخته شدن خون در پا و نارسایی کلیه از جمله بیماری هایی هستند که می توانند باعث ایجاد تورم در پا گردند.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

نکاتی که هنگام خرید دستگاه لیزر موهای زائد باید بدانید

ش شهریور 6 , 1400
قیمت دستگاه لیزر موهای زائد چقدر است ؟ همانطور که میدانید کسب زیبایی از دیرباز برای انسانها دارای اهمیت و جایگاه فراوانی بوده است بطوری که در داستانهای اساطیری بسیار در خصوص معجزات زیبایی و رمز و رازهای کسب جوانی صحبت به میان آمده است . امروزه با پیشرفت علوم […]
انواع دستگاه لیزر موهای زائد

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها