چگونه با ترس از حیوانات مقابله کنیم

چگونه با ترس از حیوانات مقابله کنیم

ترس از حیوانات یکی از فوبیاهای رایج در بین افراد می باشد و این ترس ممکن است با دیدن آن حیوان یا شنیدن صدای آن و یا دیدن تصویر آن در فرد بروز کند. این مشکل می بایست در همان مراحل اولیه به سرعت درمان شود چون در صورت ماندگاری و طولانی شدن درمان آن نه تنها تا حد زیادی ممکن است مشکل شود بلکه این ترس از زندگی فردی و اجتماعی فرد می تواند تاثیرات بسیار ناخوشایندی داشته باشد. ضمنا ترس و فوبیا از حیوانات در برخی افراد بسیار شدید و حاد می باشد به گونه ای که گاهی اوقات به حد سکته قلبی در فرد نیز می تواند برسد. بنابراین بهتر است هر چه سریعتر در مراحل ابتدایی به دنبال برطرف کردن و یا کاهش این ترس باشیم. در اینجا به بیان برخی از روش های جالب و موثر جهت برطرف کردن این فوبیا خواهیم پرداخت.

یکی از راه های درمان این مسئله شناخت است، در واقع عامل ترس در بسیاری از افراد به دلیل باورهای غلط و یا ذهنیت های فرد از آن حیوان است که با برطرف شدن آن خطاهای شناختی و افکار غلط در افراد می توان این مشکل را درمان نمود. راه دیگر مواجهه با آن مسئله و آماده سازی خودمان برای شناخت و قرار گرفتن در شرایطی است که از آن ترس داریم، در این روش هر فرد می تواند خودش با فکر کردن و قرار گرفتن در آن شرایط البته با مشاوره و مراجعه به موقع به روان شناس به درمان خود بپردازد. البته در تمامی این مسیرها یک عامل بسیار مهم و موثر است که ذهن خودمان را متقاعد کنیم که ما به راحتی می توانیم این کار را انجام داده و با ترس های خود به درستی مقابله کنیم.

منبع و ماخذ : pishro-teb.com

پست بعدی

دستگاه لیزر دایود ویکینی Vikini Diode Laser

ش آذر 15 , 1399
دستگاه لیزر دایود ویکینی Vikini Diode Laser خرید دستگاه دستگاه لیزر دایود Vikini ، فروش دستگاه لیزر دایود Diode Laser Vikini ، فروش دستگاه لیزر دایود رفع موهای زائد Diode Laser ، آشنایی با لیزر دایود قدرتمند ویکینی ساخت کشور کره Vikini Diode Laser ، درمان موهای زائد با لیزر […]
فروش دستگاه لیزر دایود

نویسندگان

پیشرو طب پرشیا

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است ، کلیه محصولات این شرکت دارای مجوز رسمی واردات از وزارت بهداشت با قابلیت استعلام میباشد .

دسته‌ها